Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 LMS muzeja izstāde “Prezidenti” Starptautiskais grafikas festivāls “Printmaking IN” Izstāde “Indrānu oši, apokalipses jātnieks un lasītprasme” LMS muzeja izstāde “Garkājceļš” Līvas Blumfeldes personālizstāde “Laiva. Patiesības saturu meklējot” LMS virtuālā vizuālās mākslas izstāde “Mākslas dienas. Latvijas Mākslinieku savienībai 80” Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

STARPTAUTISKAIS GRAFIKAS FESTIVĀLS “PRINTMAKING IN”

22.07.2021.-22.08.2021.

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ēkā “Mākslinieku nams”, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, norisinās Starptautiskais grafikas festivāls “Printmaking IN”, piedāvājot izstādes ēkas 1. un 5.stāvā - LMS galerijā, Prezidentu zālē un Kamergalerijā.

 

Starptautiskais grafikas festivāls “Printmaking IN” šogad notiek ar tēmu “Vertikālā robeža”. Ikdienā starp mums ir dažādas horizontālās robežas - attālums, piederība, dažādi praktiski apstākļi - bet festivāla tēma izaicina noskaidrot vai pastāv arī vertikālās robežas. Kas mūs vieno un kas šķir uzskatos, vērtībās, gaumē, izskatā vai aizspriedumos? Varbūt tieši vertikālā robeža ir tā, kas savieno un apvieno, neraugoties uz ierobežojumiem, aizrobežojumiem un citiem šķēršļiem?

 

2021. gadā festivāla izstādes koncentrētas vienkopus (teju zem viena jumta), bet dažādās “Mākslinieku nama” ēkas daļās.


Latvijas Mākslinieku savienības galerijas lielajā zālē skatāma Baltijas valstu mākslinieku grupas izstāde VERTIKĀLĀ ROBEŽA. Kuratori: Ieva Nagliņa (LV), Al Paldrok (EE). Izstādē piedalās mākslinieki: Taje Devilgirl & Anonymous Boh (EE), Tõnis Laanemaa (EE), Ilze Lībiete (LV), Artūrs Virtmanis (LV), Vaiva Kovieraitė Trumpė (LT).

 

Prezidentu zālē eksponēta Dānijas mākslinieku grupas izstāde HA-BI-BI-TAT. Kurators: Rasmus Danø (DK) uzaicinājis māksliniekus: Lone Arendal, Bjarne Agerbo, Lauritz Gulløv, Adele Rammes, Hanne Ravn Hermansen un Lars Grenaa. Izstādes tēma ir atvasināta no jēdziena “dzīvotne” (angļu val. habitat), savukārt nosaukums “Ha-BiBi-TaT” ir cieņas izrādīšana dadaistu rotaļīgajai pieejai mākslas radīšanā un atsauce uz arābu vārdu “habibi”, kuru draugi vai satikušies svešinieki savā starpā izmanto, lai izrādītu romantisku interesi. Atlasītie autori, kuri ir īpaši iekļauti šajā izstādē, dažādos veidos strādā ar grafikas materiāliem, ietverot gan tradicionālas, gan arī konceptuālas un eksperimentālas pieejas.

 

Kamergalerijā ilustratoru izstāžu cikla izstāde “Paintmaster.jpg”. Kuratore Justīne Vernera (LV) uzaicinājusi māksliniekus, kuri deviņdesmito gadu beigās un divtūkstošo gadu sākumā darināja zīmējumus pazīstamā, taču visai vienkāršā attēla apstrādes programmā – “MS Paint”. Izstādē piedalās autori Ishmaels (Ernests Kļaviņš) (LV), Veidenbaums (Misene) (LV).

Šī izstāde ir divu, zem segvārdiem slēptu autoru saspēle. Lai atšķirtu, kurš darbs pieder kuram, skatītājs tiek aicināts pievērst uzmanību katra mākslinieka digitālajam triepienam vai, ja šāds uzdevums par grūtu, failu nosaukumiem.

 

Izstādes skatāmas no 2021. gada 22. jūlija līdz 22. augustam, katru dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00.

Ieeja bez maksas.

 

 

“Printmaking IN” ir starptautisks festivāla zīmols, kas radies Igaunijā, Pērnavā 1998. gadā. Latvijā tas gūst arvien lielāku atpazīstamību un popularitāti un notiek kopš 2016.gada, apvienojot dažādus māksliniekus no atšķirīgām pasaules valstīm un organizējot grafikai veltītu aktivitāšu sēriju.

 

Festivālu organizē: Grafikas kamera sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību un festivāla dibinātājiem Igaunijā - apvienību NON GRATA.

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma (Nordic Mobility Programme)